Liepajas Cempionats

10/12/2019
[#1] [#10] [#11] [#12] [#2] [#3]
[#4] [#5] [#6] [#7] [#8] [#9]
[OPEN1] [OPEN2] [S10] [S13] [S15] [S21]
[S40] [S50] [S60] [S70] [S70] [SB]
[V10] [V13] [V15] [V21] [V40] [V50]
[V60] [V70] [VB]
S10 Course (1): 6 KP 1,1 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     1 Zgirska Eliza             Liepaja    00:16:48
 2.    10 Smilgaine Marija          DR-KRASTS  00:19:17 +02:29
 3.     7 Ķude Amanda               DR-KRASTS  00:20:33 +03:45
 4.     4 Smilgaine Marta           DR-KRASTS  00:21:16 +04:28
 5.    19 Liza Perestjuk            Liepaja    00:29:37 +12:49
       66 Laima Eižvestiņa                     DQ      
V10 Course (1): 6 KP 1,1 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.    13 Berzins Oskars            Liepaja    00:28:53
 2.    65 Ilja Aveljanovs           DR Krasts  00:29:41 +00:48
V13 Course (2): 12 KP 2,6 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.    65 Toms Romānovs             DR Krasts  00:35:37
 2.    11 Veiss Pauls               Ind.       01:26:45 +51:08
S70 Course (12): 12 KP 3,2 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.    17 Černiševa Vaira           Ziemeļkurz 01:35:08
SB Course (3): 12 KP 3,2 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.    32 Freidenfelde Dace         Liepāja    00:41:23
 2.    29 Skrastiņa Marta Māra      Ziemeļkurz 00:51:54 +10:31
 3.    30 Starpina-Otaņķe Olga      Liepāja    00:55:34 +14:11
 4.    67 Daina Jaunzeme            DR Krasts  01:02:26 +21:03
V70 Course (3): 12 KP 3,2 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.    37 Pommers Jānis             Taka TOK   01:01:05
 2.    35 Černiševs Vadims          Ziemeļkurz 01:08:22 +07:17
V15 Course (4): 14 KP 3,7 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.    43 Balodis Rainers           Ziemeļkurz 00:35:21
 2.    40 Mēteris Gvido             Saldus OK  00:50:20 +14:59
       42 Valdmanis Toms            DR-KRASTS  DQ      
V40 Course (5): 23 KP 5,9 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.    55 Ķeris Artūrs              Taka TOK   00:49:35
 2.    69 Jānis Brauns              Ziemeļkurz 00:51:09 +01:34
 3.    50 Stinge Roberts            Saldus OK  00:52:22 +02:47
 4.    49 Štrauss Mareks            Motokurzem 00:53:39 +04:04
 5.    51 Ceļapīters Jānis          Saldus OK  01:00:10 +10:35
 6.    47 Ķudis Armands             DR-KRASTS  01:03:25 +13:50
 7.    68 Janis Jaunzems            DR Krasts  01:18:59 +29:24
S21 Course (6): 21 KP 5,0 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.    26 Ķuze Elza                 Alnis OK-J 00:39:23
 2.    24 Virbule Līga              Taka TOK   00:46:03 +06:40
 3.    64 Bērziņa Mārīte            Taka TOK   00:49:29 +10:06
 4.    20 Eglija Iveta              DR-KRASTS  00:49:37 +10:14
 5.    22 Siliņa Māra               Ind.       01:15:07 +35:44
V50 Course (6): 21 KP 5,0 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     6 Plankais Ivars            Saldus OK  00:58:50
 2.     3 Otaņķis Guntis            NĪCA       01:05:51 +07:01
        9 Svilis Alvils             Liepāja    DQ      
VB Course (7): 18 KP 4,6 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.    34 Ķuzis Kārlis              Saldus OK  00:36:36
 2.    31 Ansbergs Ansis            Saldus OK  00:40:05 +03:29
 3.    36 Mellups Jānis             DR-KRASTS  00:40:32 +03:56
 4.    25 Jansons Madars            Saldus OK  00:40:48 +04:12
 5.    33 Veiss Valters             Kāpa OK    00:41:39 +05:03
 6.    27 Pūpols Jānis              Saldus OK  00:42:01 +05:25
 7.    23 Freidenfelds Kristaps     Liepāja    00:47:41 +11:05
 8.    38 Otaņķis Gatis             Liepāja    01:01:51 +25:15
 9.    39 Zgirskis Martins          Liepaja    01:22:56 +46:20
       59 Ķudis Rinalds             DR-KRASTS  DQ      
       28 Briedis Kristaps          DR-KRASTS  DQ      
S40 Course (7): 18 KP 4,6 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     2 Smilgaine Līga            Saldus OK  00:46:20
 2.     8 Lauraite Lilita           DR-KRASTS  01:26:59 +40:39
        5 Laizāne Ineta             Sigulda    DQ      
S50 Course (8): 16 KP 4,1 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.    45 Turka Odeta               Taka TOK   00:41:15
 2.    48 Penkule Silvija           Saldus OK  00:43:54 +02:39
 3.    46 Otaņķe Skaidrīte          Taka TOK   00:45:04 +03:49
 4.    44 Šteina Mudīte             Saldus OK  00:57:58 +16:43
V60 Course (8): 16 KP 4,1 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.    52 Penkulis Māris            Saldus OK  00:40:20
 2.    56 Brikmanis Artūrs          DR-KRASTS  00:48:12 +07:52
 3.    54 Otaņķis Māris             Taka TOK   00:58:03 +17:43
V21 Course (9): 23 KP 7,0 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.    63 Bērziņš Kristaps          Taka TOK   00:47:47
 2.    21 Bērziņš Edgars            Saldus OK  00:50:07 +02:20
 3.    16 Sprūds Edgars             DR-KRASTS  01:00:47 +13:00
 4.    19 Gāliņš Artis              Liepāja    01:07:02 +19:15
 5.    12 Siliņš Dāvis              Liepāja    01:11:04 +23:17
       18 Eglitis Raimonds          E|S Runnin DQ      
OPEN1 Course (10): 11 KP 2,3 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
       62 Briedis Zigmārs           DR-KRASTS  DQ      
OPEN2 Course (11): 12 KP 3,2 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.    60 Varslavāne Marina         LSSK       01:27:24
 2.    61 Multane Marija            LSSK       01:27:27 +00:03
S70 Course (12): 12 KP 3,2 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.    17 Černiševa Vaira           Ziemeļkurz 01:35:08
#1 Course (S10,V10): 6 KP 1,1 km ^

  #    NR Name                      Club      Class    Result                
 1.     1 Zgirska Eliza             Liepaja   S10      00:16:48
 2.    10 Smilgaine Marija          DR-KRASTS S10      00:19:17 +02:29
 3.     7 Ķude Amanda               DR-KRASTS S10      00:20:33 +03:45
 4.     4 Smilgaine Marta           DR-KRASTS S10      00:21:16 +04:28
 5.    13 Berzins Oskars            Liepaja   V10      00:28:53 +12:05
 6.    19 Liza Perestjuk            Liepaja   S10      00:29:37 +12:49
 7.    65 Ilja Aveljanovs           DR Krasts V10      00:29:41 +12:53
       66 Laima Eižvestiņa                    S10      DQ      
#2 Course (S13,V13,S70): 12 KP 2,6 km ^

  #    NR Name                      Club      Class    Result                
 1.    65 Toms Romānovs             DR Krasts V13      00:35:37
 2.    11 Veiss Pauls               Ind.      V13      01:26:45 +51:08
 3.    17 Černiševa Vaira           ZiemeļkurzS70      01:35:08 +59:31
#3 Course (S15,SB,V70): 12 KP 3,2 km ^

  #    NR Name                      Club      Class    Result                
 1.    32 Freidenfelde Dace         Liepāja   SB       00:41:23
 2.    29 Skrastiņa Marta Māra      ZiemeļkurzSB       00:51:54 +10:31
 3.    30 Starpina-Otaņķe Olga      Liepāja   SB       00:55:34 +14:11
 4.    37 Pommers Jānis             Taka TOK  V70      01:01:05 +19:42
 5.    67 Daina Jaunzeme            DR Krasts SB       01:02:26 +21:03
 6.    35 Černiševs Vadims          ZiemeļkurzV70      01:08:22 +26:59
#4 Course (V15,S60): 14 KP 3,7 km ^

  #    NR Name                      Club      Class    Result                
 1.    43 Balodis Rainers           ZiemeļkurzV15      00:35:21
 2.    40 Mēteris Gvido             Saldus OK V15      00:50:20 +14:59
       42 Valdmanis Toms            DR-KRASTS V15      DQ      
#5 Course (V40): 23 KP 5,9 km ^

  #    NR Name                      Club      Class    Result                
 1.    55 Ķeris Artūrs              Taka TOK  V40      00:49:35
 2.    69 Jānis Brauns              ZiemeļkurzV40      00:51:09 +01:34
 3.    50 Stinge Roberts            Saldus OK V40      00:52:22 +02:47
 4.    49 Štrauss Mareks            MotokurzemV40      00:53:39 +04:04
 5.    51 Ceļapīters Jānis          Saldus OK V40      01:00:10 +10:35
 6.    47 Ķudis Armands             DR-KRASTS V40      01:03:25 +13:50
 7.    68 Janis Jaunzems            DR Krasts V40      01:18:59 +29:24
#6 Course (S21,V50): 21 KP 5,0 km ^

  #    NR Name                      Club      Class    Result                
 1.    26 Ķuze Elza                 Alnis OK-JS21      00:39:23
 2.    24 Virbule Līga              Taka TOK  S21      00:46:03 +06:40
 3.    64 Bērziņa Mārīte            Taka TOK  S21      00:49:29 +10:06
 4.    20 Eglija Iveta              DR-KRASTS S21      00:49:37 +10:14
 5.     6 Plankais Ivars            Saldus OK V50      00:58:50 +19:27
 6.     3 Otaņķis Guntis            NĪCA      V50      01:05:51 +26:28
 7.    22 Siliņa Māra               Ind.      S21      01:15:07 +35:44
        9 Svilis Alvils             Liepāja   V50      DQ      
#7 Course (VB,S40): 18 KP 4,6 km ^

  #    NR Name                      Club      Class    Result                
 1.    34 Ķuzis Kārlis              Saldus OK VB       00:36:36
 2.    31 Ansbergs Ansis            Saldus OK VB       00:40:05 +03:29
 3.    36 Mellups Jānis             DR-KRASTS VB       00:40:32 +03:56
 4.    25 Jansons Madars            Saldus OK VB       00:40:48 +04:12
 5.    33 Veiss Valters             Kāpa OK   VB       00:41:39 +05:03
 6.    27 Pūpols Jānis              Saldus OK VB       00:42:01 +05:25
 7.     2 Smilgaine Līga            Saldus OK S40      00:46:20 +09:44
 8.    23 Freidenfelds Kristaps     Liepāja   VB       00:47:41 +11:05
 9.    38 Otaņķis Gatis             Liepāja   VB       01:01:51 +25:15
10.    39 Zgirskis Martins          Liepaja   VB       01:22:56 +46:20
11.     8 Lauraite Lilita           DR-KRASTS S40      01:26:59 +50:23
       28 Briedis Kristaps          DR-KRASTS VB       DQ      
       59 Ķudis Rinalds             DR-KRASTS VB       DQ      
        5 Laizāne Ineta             Sigulda   S40      DQ      
#8 Course (S50,V60): 16 KP 4,1 km ^

  #    NR Name                      Club      Class    Result                
 1.    52 Penkulis Māris            Saldus OK V60      00:40:20
 2.    45 Turka Odeta               Taka TOK  S50      00:41:15 +00:55
 3.    48 Penkule Silvija           Saldus OK S50      00:43:54 +03:34
 4.    46 Otaņķe Skaidrīte          Taka TOK  S50      00:45:04 +04:44
 5.    56 Brikmanis Artūrs          DR-KRASTS V60      00:48:12 +07:52
 6.    44 Šteina Mudīte             Saldus OK S50      00:57:58 +17:38
 7.    54 Otaņķis Māris             Taka TOK  V60      00:58:03 +17:43
#9 Course (V21): 23 KP 7,0 km ^

  #    NR Name                      Club      Class    Result                
 1.    63 Bērziņš Kristaps          Taka TOK  V21      00:47:47
 2.    21 Bērziņš Edgars            Saldus OK V21      00:50:07 +02:20
 3.    16 Sprūds Edgars             DR-KRASTS V21      01:00:47 +13:00
 4.    19 Gāliņš Artis              Liepāja   V21      01:07:02 +19:15
 5.    12 Siliņš Dāvis              Liepāja   V21      01:11:04 +23:17
       18 Eglitis Raimonds          E|S RunninV21      DQ      
#10 Course (OPEN1): 11 KP 2,3 km ^

  #    NR Name                      Club      Class    Result                
       62 Briedis Zigmārs           DR-KRASTS OPEN1    DQ      
#11 Course (OPEN2): 12 KP 3,2 km ^

  #    NR Name                      Club      Class    Result                
 1.    60 Varslavāne Marina         LSSK      OPEN2    01:27:24
 2.    61 Multane Marija            LSSK      OPEN2    01:27:27 +00:03
#12 Course (S70): 12 KP 3,2 km ^

  #    NR Name                      Club      Class    Result                
 1.    17 Černiševa Vaira           ZiemeļkurzS70      01:35:08

© Tak-Soft 2001-2016 http://www.tak-soft.com SIME:4.63 [2016.509] @ 10/12/2019 5:14:25 PM OK Ziemelkurzeme